10 tipov a trikov ako prežiť spoločný čas so svokrou!

Autor: Janka Antalová | 13.2.2017 o 15:50 | (upravené 14.2.2017 o 18:51) Karma článku: 3,77 | Prečítané:  894x

Jediná cesta ako ostať v mentálnom pokoji je opakovať si týchto 10 pravidiel nevesty! Ako si vytvoriť nadhľad orla skalného a nezožrať pri tom svoju korisť? 

Vitajte v klube zlých neviest. Rodinu a svokru si človek nevyberie. Iba ak by sme si vyberali najprv svokru, potom muža. Treba si však uvedomiť, že viac času budeme tráviť predsa len s ním. Podobnosť aktérov v článku je čisto náhodná!

Vajce alebo sliepka?
1. Je vaša svokra verbálna generálka, uštipačná mamba, fantomaska, emočná skladačka  alebo piaty typ musí byť len po mojom? Nevadí, teba sa to jednoducho nedotkne? Prečo? Lebo si sa tak rozhodla. Nastav sa do pozície svojho stredu a uvedomuj si každú vyslovenú vetu. Ostaň však v pokoji. Tvoj čas je dôležitejší ako mínové pole v boji o pravdu a dokazovanie si pozícii prvenstva.


Materská pauza
2. Presťahovať sa na najvyššie poschodie bez výťahu? Ale nechce sa ti pochopiteľne sťahovať celý barák? Predpokladajme, že prišla za deťmi, tak jej dopraj spoločné chvíle a ty si konečne dočítaj prvú kapitolu večne nedočítanej knihy. Alebo sa zariaď heslom: "Mamča jde na kafčo."  ( aneb limču, 1 drinčok, no more).


Pochválen
3. Chváľte, chváľte, chváľte! Pozornosť tak nasmerujete na jej jedinečnú osobnosť a aspoň na chvíľu nebude útočná. A to všetko so šarmom na tvári. Amen.


Rovnobežky
4. Ich generácia sa s tou našou nestretne a nikde inde neplatí viac ako tu: "Človeka (svokru) neprerobíš." V múdrych knihách zvestujú posolstvá o sebapremene, sebanastavení a pokore ... ale svokra nás vyvedie z miery zakaždým, lebo také nečíta. Iba ak z emočného kruhu jednoducho vystúpiš. Nebude tam (tu) naveky. A vašou prioritou je predsa pokoj v tvojej rodine. Amen.


Ako (sa) ušetriť
5. Váš dom, vaše pravidlá. Ak sa svokra "nestará" do vecí, nemáš čo riešiť, lebo ju miluješ ako kofolu. Rivalita je však kontraproduktívna. Ty to už vieš! Jediná cesta je načas obrátiť všetko na humor  a urobiť si po svojom. V duchu si predstavuj svoju svokru v kostýme Scherloca Holmesa, ako sliedi s baterkou za tvojím chrbtom. Raz príde čas, kedy si všetko úprimne poviete. Prítomnosť však  nemá svoj spätný chod a kaziť si opäť pekný víkend? Zober si to z iného geometrického uhlu. (Viem, je taký ostrý a tupý zároveň). Prišla ti do domácnosti aupairka a to zadarmínko! Ušetrené.


Ohnivý vták
6. Všetci obdivujeme Fénixa ako odvážne vošiel do ohňa, aby sa znovu zrodil v novej podobe. Ticho mu závidíme jeho transformáciu, ale nám sa nechce ísť do tej pahreby. Dýchaj zhlboka, neutekaj od bolestivých emócií, ktoré ti vyvoláva svokra. Naštastie je to jeho mama, nie tvoja! Precíť ich naplno a vedome transformuj, je čas čeliť negatívnym energiám vo svojom tichu. Ostaň nestranným pozorovateľom. Bez posuzdzovania a dýchaj! Neznamená to, že si necháš po sebe tancovať, stačí od situácie odísť a nenechať sa vtiahnúť do kolotoča. Jej lunapark, nie tvoj. Ále prosím ťa, zober si pukance. 


III SV
7. Neurob zo svojho muža rozhodcu svokrovsko- nevestinej vojny. Hotová tretia svetová s príchuťou star warsu. Pupočnú šnúru neprestrihneme, drahé nevesty! A to ani zubami! Uvedom si, že kedysi boli jedno telo. Au- zásah. 


Brigádnička
8. Chce ti poumývať okná? Obsadiť tvoje územie za sporákom? Poupratovať byt, lebo však po odtiahnutí nábytku tu podľa jej slov, nebolo upratané asi rok? Nie je to úžasné?


Prestaňme sa (si) klamať
9. Na základe neprenosnej skúsenosti budeme určite iné svokry. Určite?


Nevestina mantra
10. Pred zrkadlom si opakujte: "Pásiky mi nepristanú, väzenské pásiky mi nepristanú, aj tam ma príde navštíviť!"

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Prečo má charizmu len pár vyvolených. Aká je tá vaša?

Buď sa s ňou narodíte, alebo nie. Je to dar od Boha, čaro, ktoré sa nedá získať, alebo platí, že stačí dobrý tréning a charizma naskočí ako motor?

EKONOMIKA

Firmy začnú zverejňovať základný plat už v inzeráte

Povinnosť zverejňovať základnú zložku mzdy sa netýka verejnej správy.

KOMENTÁRE

Rozdeľuje nás chudoba, nie nevedomosť

Dlhodobý nedostatok peňazí je nesmierne poučná skúsenosť


Už ste čítali?